Nawigacja
Partnerzy
rada kapitanow
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Polecamy strony Absolwentów
Teos
Ryszard Faron
Stasiu Partyka nie żyje
Odszedł Rysiek Faron
Odszedł Rysiek FaronZ głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł nasz absolwent - Rysiek Faron. TŻŚ ukończył w roku 1971. Był filarem Teatru Poezji "Sylaba 68", który w naszej szkole utworzyła również już nieżyjąca Elżbieta Piasecka.

Ryszard Faron (?65 l.) był aktorem znanym przede wszystkim z filmu ?Przepraszam, czy tu biją?? w reżyserii Marka Piwowskiego. Grał w nim postać ?studenta?, który podczas przesłuchania przez kpt. Mildego (Jerzy Kulej), wypowiada słowa będące tytułem filmu. Faron zmarł niespodziewanie na początku sierpnia w Brodnicy. Niestety, w zupełnym zapomnieniu.
70. rocznica powstania Technikum Żeglugi Śródlądowej, które wraca do Wrocławia po 12 latach
70. rocznica powstania Technikum Żeglugi Śródlądowej, które wraca do Wrocławia po 12 latach40 uczniów od września rozpocznie naukę w dwóch pierwszych klasach Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Szkoła nie działała przez 12 lat. Jesienią jej drzwi otworzą się ponownie - w zespole szkół przy ul. Młodych Techników. Na najbliższy weekend zaplanowano obchody 70-lecia powstania TŻŚ.

Po dwunastu latach nieobecności do Wrocławia wraca Technikum Żeglugi Śródlądowej, które na dobre wznowi działalność od nowego roku szkolnego. 1 września w nowej siedzibie technikum w budynku Zespołu Szkół nr 18 przy ul. Młodych Techników naukę rozpocznie 40 uczniów w dwóch klasach pierwszych: o profilu pływającym i stoczniowym.
WIECZNA WACHTA
Z żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że dnia 15 maja 2017 r. na wieczną wachtę odszedł - Ś.P. Kazimierz Lisowski.

Był jednym z pierwszych absolwentów Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, z zamiłowania żeglarz i wodniak o dużej wiedzy, modelarz pracowni Biura Konstrukcyjnego Taboru Rzecznego, producent kadłubów łódek z włókna szklanego, znaków nawigacyjnych ? boi
Zjazd 70 - lecia powstania szkoły
Zjazd 70 - lecia powstania szkoły1 dzień - część oficjalna.

W trakcie części oficjalnej wystąpienia Absolwentów, Nauczycieli.
W trakcie Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia TŻŚ występy zespołu Za Horyzontem z Wrocławia.

Każdy z uczestników otrzyma tzw. Torbę Absolwenta z materiałami Zjazdowymi, okolicznościowy znaczek i plakietkę Zjazdową.

Po zakończeniu spotkania w Auli przewidziany jest obiad w internacie.
Wieczna wachta
Wieczna wachta11 marca 2017 r odszedł na wieczną wachtę Artur Pyrak absolwent TŻŚ z 1976 r. Po ukończeniu szkoły pływał na statkach Żeglugi na Odrze, potem Odratrans. Przez dłuższy czas pływał na statkach pasażerskich, a potem u dzierżawców. Ostatnio pływał jako sternik na Bizonie 6.

Ciężko zachorował i od grudnia ubiegłego roku przebywał na leczeniu szpitalnym w miejscowości, gdzie mieszkał - w Konstancinie. Z wielką serdecznością wspominają Artura koledzy z V a, wychowankowie Henryka Paska.
Znów powstanie TŻŚ we Wrocławiu
Znów powstanie TŻŚ we WrocławiuW tym roku ponownie - po 12 latach od zlikwidowania - zostanie utworzone Technikum Żeglugi we Wrocławiu. Prawdopodobna lokalizacja szkoły to ul. Młodych Techników. W sprawie powołania szkoły, jej programu nauczania, statutu oraz podległości (jako szkoły branżowej) pod ministra właściwego do spraw żeglugi śródlądowej wydano Zarządzenie nr 6 Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 24 lutego 2017 r. w sprawie utworzenia Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.
Zjazd rocznika '77
Zjazd rocznika '77Samozwańczy Jednoosobowy Komitet Organizacyjny w osobie Ryszarda ZAREMBY ? tel. kom. 603 77 38 38 - z okazji przypadających rocznic: 45-tej rozpoczęcia nauki w TŻŚ, 40-tej "zaliczenia" matury i w większości osiągnięcia 60-tego roku życia - ma zaszczyt po raz kolejny zaprosić Szanownych Kolegów z rocznika TŻŚ 1977 i nie tylko, na coroczny tradycyjny najazd do kolejnego polskiego Zdroju ? tym razem do Krynicy Zdrój w Beskidzie Sądeckim w dniach 15 czerwca - 18 czerwca 2017 r. (weekend Bożego Ciała).

Zakwaterowanie i wyżywienie zarezerwowane zostało w Ośrodku Wypoczynkowym MSW ?ECHO? w Krynicy Zdrój ul. Zieleniewskiego 16, 33-380 Krynica Zdrój
Dzień dzisiejszy

Urodziny obchodzi:
Nikt nie ma dziś urodzin

982,320 unikalne wizyty
Użytkowników online: 0 - Gości online: 1
Łącznie użytkowników: 119
Najnowszy użytkownik: Ryszard Procek
Serdecznie witamy!
Ostatnio Widziani
hala 1 dzień
Sylwester 4 tygodni
Zaremba Ryszard 8 tygodni
szafranek11 tygodni
Apis14 tygodni
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Sylwester
19.08.2019 14:56:44
Kiedy dzisiaj wszedłem na stronę, zwróciłem uwagę na zdjęcie mojego młodszego kolegi z internatu, z którym braliśmy udział w pracach zespołu teatralnego "Ballada" przy naszej szkole Ryśka F

Apis
16.04.2017 08:21:30
Wesołych Świąt Wielkanocnych życzę Nauczycielom i Absolwentom.

Rysiek Faron
25.12.2016 21:55:16
Życzę Wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2017. Ahoj!

bodzka
22.12.2016 21:35:39
Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt,odpoczynku od codziennych trosk w rodzinnym gronie. Zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.Mietek69

Apis
05.11.2016 09:00:54
Odznaki sie już wyczerpały z tego co wiem. Należy zapytać w Stowarzyszeniu Absolwentów czy przewidują dorobienie.