Nawigacja
Partnerzy
rada kapitanow
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Polecamy strony Absolwentów
Teos
Ryszard Faron
Spotkanie rocznika 1977 i wodowanie "Jungom równi"
W dniach 23-26 czerwca 2011 roku w Kudowie Zdroju w Ośrodku Wypoczynkowym Rajski Dom przy ul. Kombatantów 12 odbyło się coroczne, czterodniowe, otwarte spotkanie absolwentów TŻŚ rocznika 1977 - organizowane tradycyjnie w okresie Bożego Ciała przez kmdr Ryszarda Zarembę. W czasie tego spotkania przeprowadzono uroczyste "wodowanie" II tomu książki "Jungom równi" autorstwa Waldemara Mielczarka - absolwenta z roku 1971.

Przeprowadzenie tej imprezy w znacznej mierze było możliwe dzięki grupie sponsorów. Pozwoliło to zgromadzić fundusz, dzieki któremu udało się zaprosić wielu gości oraz ufundować szereg nagród i okolicznościowych upominków. Fotorelacje ze spotkania rocznika 77 oraz "wodowania" zamieszczone sa na innych stronach absolwenckich i nie jesteśmy upoważnienie do ich publikacji ze względu na prawa autorskie.
Viadrus 2011 - czyli 40 lat po maturze
Wszystkie słowa wypowiedziane o tej spontanicznej, wodniackiej radości nie oddają rzeczywistego klimatu imprezy, która odbyła się w ostatni weekend maja w Ścinawie Polskiej k. Oławy - tuż nad brzegiem Odry i kanału śluzy Oława. Wobec tego słowa będą pełnić tu jedynie rolę opisową, a "głos" oddam obrazom.

Zanim to jednak nastąpi należy wspomnieć, że idea spotkania absolwentów TŻŚ z roku 1971 w 40 rocznicę matury zrodziła się niemal rok temu. Z różnych powodów, o których nie warto już mówić jej pierwotna koncepcja została zarzucona. Może nawet dobrze się stało, bo skorzystała na tym atmosfera: było jak w Rodzinie - bez "dąsów i wstrząsów". Przybyli ci, którzy uznali, że warto tu być i nie żałowali decyzji, a nasze Panie Profesorki orzekły zgodnie, że większej frajdy nie zapewniły im żadne z dotychczasowych spotkań z absolwentami. Autentycznie wzruszone wspominały z nami czas szkoły, świetnie pamiętając nas i nasze "uczniowskie sylwetki". Choć od wrażeń kręciło im się w głowach - chętnie wzięły udział w większości atrakcji, jakie w tym dniu (sobota) przewidywał program Festiwalu Wodnego.
Pamietajmy!
Wszyscy kończący TŻŚ, ZSŻŚ, PSTŻŚ wiedzą KTO TO BYŁ "CYRO". Człowiek legenda - zwany przez wielu "Królem TŻŚ". Gdy tylko zaczynamy snuć opowieści z czasów naszej bytności w "Akademii Szuwarowo-Bagiennej" - we wszystkich pojawia się "Cyro", "Cyrka", "Cyrus"...

Profesor Stanisław Waszczyński - dyrektor szkoły w latach 50, wykładowca historii, WoPiŚW, wychowawca wielu pokoleń marynarzy żeglugi śródlądowej. Człowiek wielkiej wiedzy i jeszcze większego serca dla młodzieży.

Zmarł w 1984 roku. Został pochowany na maleńkim cmentarzu we wrocławskiej dzielnicy Psie Pole. Obecnie Jego grób jest w fatalnym stanie. Nie przynosi Nam to zaszczytu. Czy nasza pamięć o NIM, wdzięczność za lata poświęcone młodzieży, szkole - zobowiązują do troski o miejsce ostatniego spoczynku?
Dzień dzisiejszy

Urodziny obchodzi:
Nikt nie ma dziś urodzin

982,337 unikalne wizyty
Użytkowników online: 0 - Gości online: 1
Łącznie użytkowników: 119
Najnowszy użytkownik: Ryszard Procek
Serdecznie witamy!
Ostatnio Widziani
hala 1 dzień
Sylwester 4 tygodni
Zaremba Ryszard 8 tygodni
szafranek11 tygodni
Apis14 tygodni
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Sylwester
19.08.2019 14:56:44
Kiedy dzisiaj wszedłem na stronę, zwróciłem uwagę na zdjęcie mojego młodszego kolegi z internatu, z którym braliśmy udział w pracach zespołu teatralnego "Ballada" przy naszej szkole Ryśka F

Apis
16.04.2017 08:21:30
Wesołych Świąt Wielkanocnych życzę Nauczycielom i Absolwentom.

Rysiek Faron
25.12.2016 21:55:16
Życzę Wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2017. Ahoj!

bodzka
22.12.2016 21:35:39
Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt,odpoczynku od codziennych trosk w rodzinnym gronie. Zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.Mietek69

Apis
05.11.2016 09:00:54
Odznaki sie już wyczerpały z tego co wiem. Należy zapytać w Stowarzyszeniu Absolwentów czy przewidują dorobienie.