Nawigacja
Partnerzy
rada kapitanow
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Polecamy strony Absolwentów
Teos
Ryszard Faron
Paweł Zapart dyrektorem Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu
Paweł Zapart dyrektorem Technikum Żeglugi Śródlądowej we WrocławiuWojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak spotkał się z nowo powołanym dyrektorem Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu Pawłem Zapartem. Przedmiotem rozmów było przygotowanie szkoły do otwarcia oraz uruchomienie rekrutacji do nowo powstałej placówki oświatowej, która swoją działalność rozpocznie od nowego roku szkolnego.

Pierwszy dzwonek w TŻŚ rozlegnie się już we wrześniu.
Otwarty Zjazd rocznika 1977 i nie tylko w Świeradowie
Otwarty Zjazd rocznika 1977 i nie tylko w Świeradowie

Samozwańczy Jednoosobowy Komitet Organizacyjny w osobie: Ryszarda ZAREMBY – tel. kom. 603 77 38 38

ma zaszczyt po raz kolejny zaprosić Szanownych Kolegów z rocznika TŻŚ 1977 i nie tylko !!!!, - na coroczny tradycyjny najazd do kolejnego polskiego Zdroju – tym razem do Świeradowa Zdrój w Górach Izerskich (Dolny Śląsk) w dniach:

31 maja - 03 czerwca 2018 r. (weekend Bożego Ciała).

Zakwaterowanie i wyżywienie zarezerwowane zostało w Domu Wypoczynkowym MAGNOLIA II w Świeradowie Zdrój ul. Stokowa 3, 59-850 Świeradów Zdrój (www.dwmagnolia.pl)

Rocznica śmierci Mariana Szwarca
Rocznica śmierci Mariana Szwarca10 marca mija 16 lat od śmierci Mariana Szwarca, wychowawcy wielu pokoleń adeptów marynarskiego zawodu w tym również i naszej klasy. Uczył nas nawigacji i locji rzek, był ekspertem w dziedzinie żeglugi śródlądowej, człowiek legenda ,skromny i wielkiego serca. Był w pełni oddany szkole i uczącej się w niej młodzieży.

Jego odejście pogrążyło w smutki pogrążyło w smutku liczne grono przyjaciół , współpracowników oraz absolwentów i uczniów szkoły w której pracował do ostatniej chwili życia.
Wieczna wachta
Brakuje marynarzy śródlądowych
Brakuje marynarzy śródlądowychOdradzającej się żegludze śródlądowej brakuje specjalistów. Odpowiedzią na te potrzeby jest utworzenie stosownego kierunku kształcenia w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie. We wtorek (20 lutego) placówka ta zawarła umowę o współpracy ze Związkiem Polskich Armatorów Śródlądowych.

Umowę podpisano na konferencji ?Współczesne szkolnictwo zawodowe. Współpraca szkół ze środowiskiem gospodarczym?, zorganizowanej w Szczecinie przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty.
Konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora TŻŚ we Wrocławiu
Konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora TŻŚ we WrocławiuMinister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, ul. Młodych Techników, 53-645 Wrocław.

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym imieniem i nazwiskiem kandydata, adresem zwrotnym, adresem e-mail i dopiskiem: „Konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu”, w terminie do dnia 19 lutego 2018 r. na adres: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, ul. Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa (z dopiskiem: Sekretariat Departament Edukacji Morskiej), liczy się data wpływu oferty do Ministerstwa.
Odszedł Tomasz Witt
Dziś w nocy zmarł nasz kolega szkolny Tomek Witt (matura 1969).

O śmierci absolwenta TŻŚ powiadomił Zbyszek Deniusz. Pogrzeb 2.01.2018 o 12.00 na Cmentarzu Osobowickim.
Statek szkolny WESTERPLATTE wraca do macierzy
Statek szkolny WESTERPLATTE wraca do macierzyStatek szkolny WESTERPLATTE od lat nie służył szkoleniu młodzieży. Po likwidacji Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu nowy armator, którym została gmina Wrocław, używał jednostki sporadycznie i wyłącznie do przewozu pasażerów. Dopiero powstanie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zmieniło nastawienie dotychczasowego armatora. Od samego początku ministerstwo deklarowało chęć remontu statku i oddania go celom do jakich był zbudowany czyli do szkolenia przyszłych marynarzy żeglugi śródlądowej.
Dzień dzisiejszy

Urodziny obchodzi:
Nikt nie ma dziś urodzin

982,352 unikalne wizyty
Użytkowników online: 0 - Gości online: 1
Łącznie użytkowników: 119
Najnowszy użytkownik: Ryszard Procek
Serdecznie witamy!
Ostatnio Widziani
hala 1 dzień
Sylwester 4 tygodni
Zaremba Ryszard 8 tygodni
szafranek11 tygodni
Apis14 tygodni
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Sylwester
19.08.2019 14:56:44
Kiedy dzisiaj wszedłem na stronę, zwróciłem uwagę na zdjęcie mojego młodszego kolegi z internatu, z którym braliśmy udział w pracach zespołu teatralnego "Ballada" przy naszej szkole Ryśka F

Apis
16.04.2017 08:21:30
Wesołych Świąt Wielkanocnych życzę Nauczycielom i Absolwentom.

Rysiek Faron
25.12.2016 21:55:16
Życzę Wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2017. Ahoj!

bodzka
22.12.2016 21:35:39
Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt,odpoczynku od codziennych trosk w rodzinnym gronie. Zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.Mietek69

Apis
05.11.2016 09:00:54
Odznaki sie już wyczerpały z tego co wiem. Należy zapytać w Stowarzyszeniu Absolwentów czy przewidują dorobienie.